image 35 1170x658 7 1
Beklemeden Randevu Al

Kayıt Olmadan Hızlı Yer Ayırt !

Hizmet İçin Randevu Almak İstiyorsan Hemen İletişime Geç

Saç Mezoterapisi 

Görünümümüzün en önemli parçalarından biri olan saçlar, farklı nedenlere bağlı olarak cansızlaşabilmekte ve dökülebilmektedir. Saç sağlığını korumak ve güçlendirmek isteyen bireylerin ilk başvurduğu tedavi yöntemi saç mezoterapisi olmaktadır. Saç mezoterapisi nedir diye merak eden bireyler, bu yöntemin saç derisine enjeksiyon ile gerekli aminoasit, vitamin ve minerallerin uygulandığını bilmelidir. Bu yararlı maddeler sayesinde saç sağlığı korunmaktadır.  

Saç mezoterapisinde saç derisinin iç kısmına uygulanan maddeler, bölgedeki kan dolaşımını hızlandırmakta ve yeni saçların çıkmasına da yardımcı olmaktadır. Buna ek olarak var olan saçların çok daha güçlü ve canlı olması sağlanmaktadır. Bu işlemi yaptıranlar, saç mezoterapisi öncesi ve sonrası farkı oldukça bariz bir şekilde görebilmektedir.  

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır? 

Saç mezoterapi işlemi, çok küçük boyuttaki bir iğnenin saç derisine etken madde akıtması ile uygulanmaktadır. Bu işlem öncesinde herhangi bir acı hissi olmaması için saç derisi tamamen anestezi etkili bir krem ile bölgesel olarak uyuşturulmaktadır. Bu sayede işlemde herhangi bir ağrı olmamaktadır. Saç mezoterapisi yaptıranlar, işlemden sonra faydalı etkileri görmeye başlamaktadır. Ancak en bariz sonuç, deriye uygulanan maddenin bölgeye tamamen etki etmesi ile görülmeye başlamaktadır. Yani, ilk 4 hafta içerisinde gözle görülür fark olacaktır.  

Saç Mezoterapisi Zararlı Mı? 

Saçlarının daha sağlıklı olabilmesi için sıkça tercih edilen saç mezoterapisi zararlı bir işlem değildir. Aksine, pek çok yarar sağlamaktadır. Saç mezoterapisi zararları araştırması yapan bireyler, bu noktada bilmelidir ki, ilk seansta yalnızca saç derisinde ufak kızarıklıklar görülebilir. Bunun dışında herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Mezoterapi işleminde kullanılacak ilaçların temiz içerikli ve tarihi geçmemiş olduğuna dikkat edildiği sürece, bu işlemlerde herhangi bir komplikasyon ile karşılaşmak söz konusu değildir.

UZMANLARIMIZDAN TAVSİYEYE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, kurumsal bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.