image 35 1170x658 11 4 1
Beklemeden Randevu Al

Kayıt Olmadan Hızlı Yer Ayırt !

Hizmet İçin Randevu Almak İstiyorsan Hemen İletişime Geç

PRP İşlemi

PRP işlemi, diğer adıyla ‘platelet rich plasma’, uygulanacak kişinin kendi kanının birtakım işlemlerden geçirilerek tekrardan kişinin vücuduna enjekte edilmesidir. Alınan kan bazı işlemlerden geçirilerek plazması ayrıştırılır. Kanın plazması, yenileyici hücreler bakımından oldukça zengindir. Tedavi edilecek bölgeye, bu yenileyici özelliği yüksek kan plazması enjekte edilerek, yara ve doku onarımı sağlanması hedeflenir.

PRP Nasıl Uygulanır?

Öncelikle, PRP tedavisi uygulanacak kişinin kanı alınır. Alınan bu kan, santrifüj işleminden geçerek, kanın içindeki maddelerin ayrıştırılması sağlanır. Santrifüje konulan kan, ortalama 10 dakika içerisinde ayrıştırılmış olur. Doktorunuzun belirlediği seans sıklığı ve aralığı göz önünde bulundurularak hedefe yönelik tedavi başlatılmış olur. Enjekte edilen doku zamanla kendini yenilemeye başlar ve iyileşme görülür.

PRP Uygulama Alanları

PRP,

  • Cilt kırışıklıklarının ve elastikiyet kayıplarının önüne geçmek
  • Saç dökülmelerini engellemek
  • Yara izlerinin onarılmasını sağlamak
  • Vücuttaki bazı ağrıların geçirilmesini sağlamak
  • Dekolte bölgesinin kırışıklıklarının ve sarkmalarının sıkılaştırılmasını sağlamak

gibi birçok alanda uygulanan ve faydası görülen bir uygulamadır.

PRP ile Saç Tedavisi

PRP ile saç tedavisi diğer adıyla saç mezoterapisi, saç dökülmelerini önlemek, saç derisinin güçlenmesini sağlamak gibi amaçlarla uygulanan bir yöntemdir. Doktorunuzun önerdiği seans sıklığı ve aralıklarında, saçlı deriye yapılan PRP uygulamaları, saçlarınızın dökülmesini önlediği gibi bebek saçlarınızın da çıkmasını sağlar. Özellikle mevsim geçişlerinde çok sık saç kaybı yaşayan biriyseniz, PRP ile saç tedavisi yöntemine başvurarak saç kayıplarınızı minimize edebilirsiniz.

PRP ile Cilt Gençleştirme

PRP ile cilt gençleştirme diğer bir adıyla ‘’gençlik aşısı’’, cildin diriliğini sağlayarak, yaşlanmayı geciktiren ve cilt sağlığını korumaya yönelik bir tedavidir. Doktorunuzun önerdiği aralıklarda yaptıracağınız PRP ile cilt gençleştirme işlemi, kırışıklıklara ve cansız cildi canlandırma gibi konularda oldukça yararı görülen bir işlem olmuştur.

UZMANLARIMIZDAN TAVSİYEYE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, kurumsal bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.