1 7B9lj6TkfOLZYudE34032g 3 1170x658 1
Beklemeden Randevu Al

Kayıt Olmadan Hızlı Yer Ayırt !

Hizmet İçin Randevu Almak İstiyorsan Hemen İletişime Geç

Epilasyon 

Kılı üreten kök hücrelerinin fonksiyonunu bozmak amaçlı kullanılan epilasyon yöntemi, pek çok kadın tarafından tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir. Farklı çeşitleri bulunan yöntem, genel olarak kadınların tercih ettiği bir uygulama olsa da erkekler de vücudun çeşitli bölgeleri için yöntemden faydalanmaktadır. Farklı seanslar üzerinden uygulanan yöntem ile tüylerden temelli bir şekilde kurtulmak amaçlanmaktadır. Fakat kişinin vücudunda bulunan kılın yapısına göre bu hususta değişiklik meydana gelebilmektedir.  

 Epilasyon Nedir? 

 Epilasyon yöntemi, kılın yapısında bulunan ve melanin olarak adlandırılan siyah boya maddesi tarafından epilasyon ışınının emilmesiyle meydana gelen ani yüksek ısı enerjisi ile kılı üreten kök hücrelerinin zarara uğratılmasından oluşmaktadır. epilasyon yaptıranlar, yöntemden oldukça memnun kaldıklarını bildirmektedir. Yöntem dahilinde vücutta bulunan tüylerden temelli kurtulmak amaçlanır.  

Epilasyon Neden Tercih Edilir? 

Bilindiği üzere vücutta bulunan istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için oldukça can sıkıcıdır. Bu nedenle çoğu kişi, kılların sürekli alınmasından yorulmakta bu kıllardan temelli kurtulmak ister. Bu noktada epilasyon yönteminin sağladığı avantajlar nedeniyle pek çok insan tarafından tercih sebebi olduğunu ifade etmek olanaklıdır.  

Epilasyon Nasıl Uygulanır? 

Epilasyonun uygulanması için bu uygulamayı gerçekleştiren cihaza ihtiyaç vardır. Epilasyon bağlamında farklı cihazlar bulunmakta olup bu cihazlar ile birlikte çeşitli uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Cihazın bünyesinde bulunan el aleti ile birlikte, istenilen vücut bölgesine uygulanmaktadır.  

Cihaz ile birlikte 15 cm’lik bir alan, tek tek atışlar ile birlikte taranmaktadır. Tarama sırasında koruyucu gözlüklerin takılması, gözlerin epilasyon ışınından zarar görmemesi noktasında oldukça önemlidir. Cihaz ile birlikte cilde uygulanan ışınlar, kılın yapısında yer alan ve melanin olarak adlandırılan boy maddesi tarafından tutulmaktadır. Tutulan ışık enerjisi, kıl içerisinde ısı enerjisine dönüşmekte olup bu sayede kıl kökünün tahrip olması olanaklı hale gelmektedir. Tahrip olan kıl kökleri, yeni kıllar üretme konusunda başarısız olmakta, bu ise istenmeyen tüylerden kurtulmanın olanaklı hale getirmesini mümkün kılmaktadır. 

Epilasyon Uygulama Bölgeleri Nelerdir? 

Epilasyon bölgeleri genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilir: 

  • Kol altı 
  • Bacak 
  • Genital bölge 
  • Göbek 

Bu ve bunun gibi alanlarda kullanılan yöntem, başarılı sonuçlar vermekte olup birçok insan tarafından tercih sebebi olmaktadır. Bu bağlamda birçok insan tüm vücut epilasyon nasıl yapılır sorusunu sormakta olup uygulama dahilinde tüm vücut bölgesini tercih etmektedir.  

Epilasyon Kaç Seans Sürer? 

Kişinin vücudunda bulunan kıl yapısına göre değişiklik gösterse de genel olarak 5-6 seansta vücuttaki istenmeyen kıllardan kurtulmak olanaklı hale gelmektedir.  

Epilasyon Fiyatları Nelerdir? 

Dilan Polat Güzellik Salonları, müşterilerine epilasyon konusunda profesyonel ve güvenilir bir hizmet sunmakta olup epilasyon fiyatları konusunda detaylı bir şekilde bilgi almak isteyen kişiler, telefon ya da mail üzerinden firma yetkilileri ile görüşerek istedikleri bilgilere kısa sürede erişmektedir. Firma, müşterilerine her zaman en iyi hizmeti sunmaktadır.  

UZMANLARIMIZDAN TAVSİYEYE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, kurumsal bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.