image 35 1170x658 11 6 1
Beklemeden Randevu Al

Kayıt Olmadan Hızlı Yer Ayırt !

Hizmet İçin Randevu Almak İstiyorsan Hemen İletişime Geç

Dermapen İşlemi (altıniğne)

Dermapen Nedir?

Dermapen işleminin diğer adı mikroiğneleme tedavisidir. Birçok küçük iğneden oluşur. Cilde, birçok küçük iğnenin girişi, ciltte mikro travmalar yaratılmasını sağlıyor. Bu mikro travmaların sonucunda ciltte yenilenme süreci başlamış oluyor. Küçük travmalar yaratılan cilt, kendini onarmak için iğnelenen bölgeye yenileyici hücrelerini yollayarak, o bölgenin onarılmasını sağlamış oluyor. Bölgede yenilenme ve canlanma meydana geliyor. Dermapen ile açılan mikro kanallardan, doktorunuzun uygun gördüğü vitaminlerin girişi sağlanarak, etkili bir cilt bakımı sağlanmış oluyor.

Dermapen Hangi Durumlarda Kullanılır?

  • Akne ve akne izlerinin iyileştirilmesi
  • Yaşlanmayla beraber ciltte oluşan kırışıklığın iyileştirilmesi, kırışıklık derinliğinin azaltılması
  • Selülit tedavisi
  • Gıdı eritme
  • Cilt gençleştirme
  • Geniş gözeneklerin daraltılması
  • Ergenlik döneminde hızlı büyüme sonucunda, hamilelikte, fazla kilo alıp verme gibi durumlar nedeniyle oluşan çatlakların giderilmesinde

gibi birçok durumda kullanılabilir. Belirli aralıklarla yapılan seanslar yardımıyla harika sonuçlar almak mümkün.

Dermapen Nasıl Uygulanır?

Dermapen uygulanacak bölge öncelikle sterilize edilir. Sterilize edilmeyen cilde uygulanacak olan mikro iğneleme işlemi, cildin mikrop kapması gibi negatif etkiler gösterebilir. Bu nedenle bu aşama çok önemlidir. Daha sonra, anestezik krem ile yüzün acıya duyarsızlaştırılması sağlanarak, yüzde daha rahat hareket edilmesi hedeflenir. Cildin alt tabakasına verilmek istenen vitaminin yüze sürülmesinin ardından, dermapen işlemi gerçekleştirilir.

Dermapen İyileşme Süreci

Dermapen işlemi esnasında, ciltte mikro travmalar meydana getirildiği için, cildin bir süre hassas ve tahriş olmaya eğilimli olması oldukça doğaldır. Cildin hassas olması nedeniyle güneş hassasiyeti meydana gelmekte. Cildi ortalama 10-14 gün kadar güneşten korumak ve güneş kremi kullanmak çok önemlidir. Bol miktarda su içmek ve sağlıklı gıdalarla beslenmek, cildin iyileşme sürecini hızlandırmada önemli faktörlerdendir. 1 hafta kadar makyaj yapmamak da cildin iyileşme esnasında hava alması için önemli hususlardan bir tanesidir.

UZMANLARIMIZDAN TAVSİYEYE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Hemen Bugün Geri Arama İsteyin!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, kurumsal bir numaradan sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.