Yüz Şekillendirme Adımları Nelerdir, Nasıl Yapılır?

Yüz Şekillendirme Adımları Nelerdir, Nasıl Yapılır?

Yüz Şekillendirme Adımları Nelerdir, Nasıl Yapılır?  

Yüz, insanlarla ilk etkileşimimizde bizi temsil eden en temel aynamızdır. Bu anlamda, onu şekillendirmek için de çeşitli estetik operasyonlara başvurulmaktadır. Genellikle, Türkiye’de yaşayan insanlar yüzlerinden, görüntülerinden pek memnun değillerdir. Bilhassa, geniş alın, iri burun ve biçimsiz dudaklar insanların canlarını fazlasıyla sıkmaktadır.

Yüz şekillendirme denilince, çok geniş bir havzadan bahsedilmektedir. Bilhassa, burun estetiği, yüz üstüne en fazla başvurulan cerrahi müdahalelerden biri şeklinde bilinmektedir. Bununla beraber, kaş kaldırtma, alındaki/göz kenarlarındaki, dudaktaki kırışıkları giderme, dudaklara botoks yaptırma gibi işlemler de yüz şekillendirmeye girmektedir.

Yüz Şekillendirme Nasıl Yapılmaktadır?

Yüz şekillendirme için en temel koşul, usta bir cerrahla görüşmektir. Bulacağınız cerrahın diploması, hangi üniversitelerde tahsil yaptığı, bu işler hususundaki deneyimleri ve estetik konusunda bilhassa hangi bölgelerde uzmanlaştığı önemlidir. Bu anlamda, bıçak altına yatarken, kendinizi en emin ellere emanet etmeniz önemlidir.

Yüz şekillendirme işlemi yapılmadan önce, uzman doktorla bir görüşme gerçekleştirmeniz ve bunu neden istediğinizi ona net şekilde ifade etmeniz gerekmektedir. Ayrıca, bunun sağlık sebebiyle bir bağlantısı da varsa, kimi noktalarda rapor da almanız gerekebilir. Bununla birlikte, kalbinizin sağlam atması, herhangi bir alerjik reaksiyonunuzun olmaması için de öncesinde iyi bir sağlık kontrolünden geçmeniz isabetlidir.

Her hastaya göre farklı estetik teknikleri kullanılsa da genellikle gelişen teknolojinin de etkisiyle, özellikle burun ameliyatları kolayca kotarılabilmektedir. Ciltteki temel problemlere göre, kimi kez kalçadan, kimi kez kaburgadan kıkırdak doku bile alınabilmektedir. Plastik cerrahi uzmanlarının sizlere önerileri de dikkate alınmalıdır.

Yüzün özellikle ‘V’ şeklinde olmasını, kalp şeklinde olmasını isteyenlerin sayısı da hiç az değildir. Genellikle, kadınlar için estetik operasyonlar onaylanabilen önemli işlemlerdir. Yüzün düşmesi, gıdının çıkması, boyun-çene-alın bölgesinin deformasyonu gibi faktörleri önlemek adına, dik, gergin yüz hatları tercih edilmektedir. Yüzün gerilmesiyle beraber, kaşlar da daha fazla gerilmekte, gözler de ortaya çıkmaktadır. Böylelikle, bakışlar da daha cazibeli hale gelmektedir.

Bu işlemler sırasında ultrasonlardan, kolajen liflerini güçlendirici enerji veren aletlerden faydalanılmaktadır. Estetik cerrahisi de klasik ameliyatların dışında, giderek gelişmektedir.

Yorum Gönder