Saç Simülasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?

Saç Simülasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?

Saç Simülasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?

Saç simülasyonu, saç dökülmelerinden şikâyetçi olanlar ve saçların daha gür görünmesini isteyenler için saça yapılan bir uygulamadır.  Cerrahi hiçbir işlem gerektirmeyen saç simülasyonu, kişinin saç köklerini ve kıl köklerini taklit ederek kellikleri giderme yoludur. Saç simülasyonun da yapılan seanslarda, kellik sorunu bulunan saç derisinde ki alanlara, özel tıbbi cihazlar aracılığıyla epidermal mikropigmentasyon uygulaması yapılmaktadır.

Saç simülasyonu uygulaması, kadınların kaşlarını gürleştirmek için yaptırdıkları kalıcı dövme olayına benzemektedir. Aynı mantıkla yapılan uygulamada saçlar daha gür gözüküp, kellik sorunları olan saç azalmaları geçirilmektedir. Dövmelerden farkı, yapılan saç simülasyonlarında kullanılan boyaların ve cihazların ayrı olmasıdır.

Saç simülasyonu, tamamıyla cerrahi bir operasyon olan saç ekimi ile de hiçbir benzerlik taşımamaktadır. Ancak saç ekimi ile saç simülasyonu birbirini tamamlayıcı operasyonlardır. Saç ekimleri sırasında, saçta belirli bölgelerde yeterli ekimlerin yapılamadığı durumlarda, saç simülasyonu ile bu bölgeler kapatılmaktadır.

Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır?

Kalıcı kozmetik bir kamuflaj işlemi olan saç simülasyonu, saç derisine özel cihazlar yardımı ile özel saç boyalarının uygulanması operasyonlarıdır. Saç simülasyonları uygulamalarının süresi, saçlarda ki sorunlara bağlı olarak 3 ile 5 saat arasında olmaktadır. Seanslar sırasında kişilerin acı ya da ağrı çekmemesi için saç derisi bölgesel olarak anestik ilaçlarla uyuşturulmaktadır. Uyuşturulma sonrasında ise kişinin saçı ve baş bölgesi simülasyon şampuanı ile yıkanmaktadır.

Saç derisinin yıkanmasından sonra saç simülasyon uzmanı tarafından, saç derisine özel cihazlarla boya tatbik edilmektedir. Uygulama sonrasında kişilerin baş bölgelerinde hafif kızarmalar meydana gelmekte, bunun dışında her hangi bir ağrı ya da başka bir sorun yaşanmamaktadır.

Uygulamanın sonucunda saçın istenen şekle kavuşması ise 5 gün sonra olmaktadır. Ancak tam verimli sonucun oluşması, yani saça uygulanan boyanın tam oturma süresi ise 21 günü bulmaktadır.

Saç simülasyonları saç ekimi yaptırıp, sonuçtan memnun kalmayanlar içinde cerrahi yöntemler gerekmeden bir çözüm yolu olmaktadır. Aynı zamanda saç bölgelerinde seyreklik yaşayanlar veya saç kıran gibi durumlarda saç simülasyonu uygulamaları yapılmaktadır. Saç simülasyonu saç ekimlerinin tamamlayıcı bir unsuru olarak bütün bu sorunlarda uygulanabilmektedir.

Yorum Gönder