Omega Maskenin Yararları

Omega Maskenin Yararları

Omega Maskenin Yararları

Omega saç ve cilde oldukça yarar sağlayan bir vitamindir. Omega yani balık yağı içinde bulunan yağ asitleri, vücuttaki ve ciltteki zararlı mikroorganizmaları yok etmektedir. Tüm cilt tiplerine uygun olan omegadan yapılan maskelerde cilde ve saçlara büyük fayda sağlamaktadır.

Omega Yüz Maskesinin Yararları

Omega yüz maskeleri, hücre yenileme özellikleri sayesinde cildi korumakta ve erken yaşlanmasını önlemektedir. Cilt kuruluklarını önleyerek cildin nemlenmesini sağlamaktadır. Ciltteki lekelere iyi gelmekte, ciltte oluşan renk düzensizliklerini gidermektedir. Siyah noktaların temizlenmesinde etkili olan omega yüz maskeleri, aynı zamanda ciltte istenmeyen sivilcelerin gelişimini de önlemektedir.

Omega yüz maskelerinde bulunan omega 3 yağ asitleri sayesinde, cildin ihtiyacı olan besinler doğal yollardan karşılanmaktadır. Ciltte oluşan mantar, çatlak gibi kusurların giderilmesini sağlamaktadır. Cildin her zaman sağlıklı ve canlı gözükmesine yaramaktadır. Cildin yumuşamasını sağlayarak kırışıkların giderilmesinde etkili olmaktadır.

Omega Yüz Maskesi Tarifi

Omegadan evde maske yapmak oldukça kolaydır. Bunun için gereken malzemeler; 2 tane balık yağı kapsülü ve 1 yemek kaşığı baldır. Balık yağı kapsüllerinin patlatılması ve balla karıştırılması maskenin hazırlanmasında yeterli olmaktadır. Cildi canlandırmaya yarayan bu maske, temiz cilde sürüldükten sonra 20 dakika ciltte bekletilmekte ve 20 dakika sonra bol su ile yüz yıkanmaktadır. Bu maskeyi haftada 1 defa tatbik etmek yeterli olmaktadır.

Omega Saç Maskesinin Yararları

Omega saç maskeleri, saç diplerini ve saç kıllarını güçlendirmektedir. Saç dökülmelerini önleyerek, saçların daha parlak ve hacimli olmasını sağlamaktadır. Omega saç maskeleri aynı zamanda saç kırılmalarını önleyerek, saçın daha sağlıklı uzamasında etkili olmaktadır. Kan dolaşımının hızlanmasını sağladığı için saçın daha gür olmasına yaramaktadır.

Omega Saç Maskesi Tarifi

Omega saç maskesi yapımı gereken malzemeler şunlardır:

1 tatlı kaşığı balık yağı

1 çay kaşığı çavdar unu

1 çay kaşığı yulaf unu

4 yemek kaşığı bal

1 yumurtanın sarısı

1 tatlı kaşığı papatya tozu

Bütün malzemeler iyice karıştırıldıktan sonra, temiz ve menli saçlara bu karışım iyice yedirilir. 2 saat bekledikten sonra saç yıkanır. Omega saç maskesini saçlara ayda bir defa uygulamak yeterli olmaktadır.

Yorum Gönder