Lazer Epilasyon Ve Buz Lazer Arasındaki Farklar Nelerdir?

Lazer Epilasyon Ve Buz Lazer Arasındaki Farklar Nelerdir?

Lazer Epilasyon Ve Buz Lazer Arasındaki Farklar Nelerdir?  

21. yüzyıl her açıdan, hızlı gelişmelerle birlikte baş döndürmektedir. Bu durum, kadınlarla ilgili sektörleri de giderek genişletmektedir. Moda, kozmetik gibi alanlarda bilimin ve onun çatısı altında gelişen teknolojinin etkisi hissedilmektedir. Bu anlamda, lazer de bilhassa kadınların tercih ettikleri ana estetik operasyonların başında gelmektedir.

Yazın ağda, kıl, tüy problemiyle uğraşmak istemeyenlerin, senelik kuaför masraflarından kaçınanların, vakti değerli olanların yahut özel hayatlarında huzura kavuşmak isteyenlerin başvurdukları ana yöntemlerden biri de lazerdir. Lazerle kıllardan tamamen kurtulmanın yolları aranmaktadır.

Lazer Epilasyon Nedir?

 Lazer epilasyon, ileri teknolojinin son dönemdeki en gözde nimetlerinden biri şeklinde bilinmektedir. Sir ağdaya ve bunun benzeri diğer epilasyonlara göre, daha az acı hissettirdiği gibi, kıl köklerini de kurutmayı amaçlar. Böylelikle, bölgesel yahut tamamen vücudunuzdaki tüm kıllardan kurtulmuş olursunuz.

Önce cildinizin türü, gözeneklerin durumu, kıllarınızı yönleri ve sertlikleri değerlendirildikten sonra, buna göre bir yöntem uygulanarak, lazer epilasyon işlemlerine girişilir. İki hafta boyunca dokunulmamış tüyler, uygun cihazlarla birlikte işleme tabi tutulurlar.

Lazer Epilasyon Ve Buz Epilasyon Arasındaki Fark Nedir?

Lazer epilasyon, klasik yöntemlerle yapılan bir uygulamayken, bunun için kullanılan çeşitli teknik yöntemler bulunmaktadır. Buz lazer FDA sistemiyle onaylanmıştır. Bu sistem, Amerika Birleşik Devletleri’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlıdır. Buz lazer diode dalga dalga boyutuna sahip bir yapılanmadır. Bu anlamda, lazer epilasyona nazaran koyu tenli insanlar için daha olanaklıdır.

Klasik lazer epilasyon, özellikle açık tenli insanlar için tavsiye edilmektedir. Buz lazer kullanan insanlar, bir hafta içinde dışarı çıkabilmekteyken, lazer epilasyon da bu süre dört haftaya kadar çıkabilmektedir.

Bazı ince kıllı epilasyon durumlarında, buz lazer daha fazla etki sağlamaktadır. Ayrıca, soğutma mekanizmasının verdiği rahatlama etkisi sayesinde, acıya ve ağrıya duyarlı kişiler için de kolayca tavsiye edilebilmektedir.

Buz lazer yüzde de klasik lazere göre daha büyük güven sağlarken, özellikle kıl kökleri kadınlara göre daha sert olan erkek müşteriler için de bir yenilik şeklinde değerlendirilebiliyor. Kısacası, buz lazer, klasik lazer tekniklerinin ötesinde bir teknolojiyle sizlere güvence öneriyor.

Yorum Gönder