Kirpik Lifting Yaptıracaklara Tavsiyeler Nelerdir?

Kirpik Lifting Yaptıracaklara Tavsiyeler Nelerdir?

 Kirpik Lifting Yaptıracaklara Tavsiyeler Nelerdir?

Kirpik lifting (kirpik kaldırma) gözlerinize daha doğal ve dolgun bir görünüm kazandırmak için, modern tekniklerle yapılan bir işlemdir. Bitkisel içerikleriyle kirpikleriniz beslerken, aynı zamanda onları daha da ipeksi kılar. İçinde argan yağı, keratin, vitamin ve protein bulunan bir içerikle birlikte, kirpiklerinizin daha gür, sık, kıvrık görünmesini sağlar.

Bu anlamda, kirpik lifting yaptırırken, birtakım hususlara dikkat etmeniz gerekebilir. Bu işlem basit olduğu kadar, aynı zamanda kozmetik bir müdahaledir.

Kirpik Lifting Yaptırılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kirpik lifting yaptırılırken, kimi tavsiyeler de önerilmektedir. Kirpik lifting tavsiyeleri aşağıdaki gibi belirtilir.

  • Kirpiklerinizin yapısını çok iyi çözmeniz gerekir. Bunun için, işlem yaptırmadan önce, bir kozmetik uzmanına, bir cilt uzmanına, bir kuaföre danışmanız yararlı olacaktır.
  • Bu işlemi yaptıracağınız yeri ve uzmanı çok iyi seçmeniz gerekir. Nitekim, kirpik gözün de yakın olduğu, hassas bir noktadadır. O yüzden, işlemin yapılacağı mekân, mutlaka hijyenin ön planda tutulduğu yer olmalıdır.
  • Kirpik lifting yaptırmak için önce, cildinizin de alerjik reaksiyonlar göstermemesine de dikkat edilmelidir. Bu anlamda da bir uzmandan destek alabilirsiniz. Her ne kadar işlem doğal yöntemlerle yapılsa da önleminizi önceden almanızda büyük fayda vardır.
  • Kirpik lifting yapıldığında, bunun oturması adına, bir süre hafif makyaj yapmak, rimel sürmemek avantajlı olabilir. Ayrıca, kirpik için keratin desteği de uygulanabilir.
  • Kirpik lifting yaptırdığınızda, bunun kalıcılığının ortalama 3 ay olduğunu bilmeniz gereklidir. Bunun sonrasında, yeniden işlem yaptırmak durumunda kalabilirsiniz.
  • Kirpik lifting için, kirpik lifting seti denilen malzemeleri de almanız mümkündür. Bunları da dikkatli şekilde kullanmanız gereklidir.
  • Göz ve göz çevresi temizliğine de özen göstermeniz gereklidir. Bu yönde, göz temizleme suyu, yüzde yüz gülsuyu gibi ürünlerle de yüzünüzü desteklemeniz olasıdır. Kirpik lifting yaptırıldığında, 24 saat boyunca göz çevresine su değdirmemek de elzemdir.

Kirpik lifting işlemi genelde kısa süre içinde tamamlanır ve sizi fazla yormaz. 45 dakika içinde, yapılan çalışmalar dahilinde, artık daha etkili kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Yorum Gönder