Kaş Kontürü Nedir, Nasıl Yapılır?

Kaş Kontürü Nedir, Nasıl Yapılır?

Kaş Kontürü Nedir, Nasıl Yapılır?

Günümüzde, kadınlar güzellikleri için kimi estetik operasyonları, kimi doğal işlemleri kolaylıkla yaptırabilmektedirler. Bun işlemlerden biri de kaş kontürü şeklinde bilinmektedir. Kaşları seyrek olanların, kaşları dökülenlerin ya da kaşlarının şekli bozuk olanlar için uygulanan bu müdahale, etkisini hızla göstermektedir.

Kaş Kontürü Nedir?

Kaş, yüzün en önemli ifade merkezlerinden biridir. Güzellik merkezlerinin, kozmetik sektörünün de üstüne eğildiği konulardan biri de kaş estetiğidir. Kaşlar, kirpiklerle birlikte, gözleri ortaya çıkaran yapılardan biridir. Bu anlamda, kaş kontürü renk pigmentlerinin kaşların arasına yayılmasıyla oluşan bir işlemi kapsar. Bu doldurma çalışmaları için son dönem bilimsel teknolojik imkânlar kullanılmaktadır. Kaşların rengi, yönü, kalınlığı dikkate alınarak, buna göre bir müdahale gerçekleştirilmektedir.

Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Kaş kontürü için, öncelikle kaşınızın analizden geçirilmesi gerekiyor. Ayrıca, cildinizin yapısı, kalınlığı, gözenekleri de işlemin süreci adına önem taşıyor. Ardından, bunun için bir kontür çekildikten sonra, kaşların içlerinin doldurulması işlemine geçiliyor. Cildin yapısına göre, ortalama 2 saat süren çalışmadan sonra, 15-20 günü takiben bir çalışma daha gerçekleştiriliyor. Kaşların pigmentleri emmesi de önem arz ediyor.

Ardından, ikinci işlem de aynı şekilde kontürün üstünden geçilmesiyle oluşuyor. Kaş kontürü bu anlamda, 6-8 ay arasında yahut 2 yıllık periyotlar dahilinde de güvenle kullanılabiliyor. Herhangi bir dağılma, silinme, renk değiştirme, kaşıntı, kızarma meydana gelmiyor. Yine de uzmanlar, işlem yaptırmadan evvel cildinizin alerjik reaksiyonlara karşı hassas olup olmadığını kontrol ettirmenizin önemine vurgu yapıyor.

24 saat boyunca, işlem uygulanan bölgeye su değdirilmemesi şartı taşınıyor. Bununla birlikte, kaşların sık sık ellenilmemesi de bu dönem için gerekli olabiliyor. Bu işlemi çok güvenilir hizmet veren, merdiven altı olmayan, hijyenik bir yerde yaptırmanız sağlığınızı riske atmanızı da önlüyor. Kaş kontürü, öncesinde bilgisayardan 3D çizimle size de gösterilebiliyor. Böylelikle, işleme girmeden önce, ne tür bir gelişme olacağını önceden ekranda görebiliyorsunuz. Uzmanların ellerinde şekillenen kıl teknikleri, renklendirme, pudralama gibi çalışmalarla kaşlarınız da üç boyutlu bir hal alıyor. Böylece, gözleriniz kaşlarınızın altında elmas gibi parlıyor.

Yorum Gönder