Gözaltı Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Gözaltı Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Gözaltı Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Gözaltlarının bakımlı olması yüzün genç gözükmesinde oldukça etkili olmaktadır. Gözaltları vücudun diğer bölgelerine göre daha hassas oldukları için, gözaltı bakımı da dikkatli olmak gerekir. Gözaltlarında oluşan sorunları gidermenin birçok yolu bulunmaktadır. Gözaltı morlukları, gözaltı şişliklerini ve gözaltı torbaları oluşumlarını azaltmak ve yok etmek için bazı püf noktaları vardır.

Gözaltı Morluklarını Gidermek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Gözaltı morlukları yorgunluk ve uykusuzluk durumlarında oluşabildiği gibi, genetik faktörler nedeniyle de ortaya çıkmaktadır. Ciltteki melanin oranın artması gözaltı morluklarının oluşmasına neden olduğu gibi, ciltteki kolajenin yaşa bağlı olarak azalması da morlukların oluşmasında etkili olmaktadır. Gözaltı morluklarını geçirmek için sağlıklı bir beslenme ve düzenli bir uyku periyodu gerekmektedir. Aynı zamanda bir doktora danışarak, vitamin takviyeleri almakta gözaltı morluklarının geçmesinde etkili olmaktadır. Günde mutlaka 2 litre su içilmesi de gözaltı morluklarının geçmesini sağlamaktadır.

Gözaltı Torbalarını Gidermek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Gözaltı torbalarının oluşumunda etkili olan nedenler; stres, uykusuzluk, yaşlanma, yetersiz su tüketimi, fazla güneş ışınlarına maruz kalmak ve genetik faktörler olmaktadır. Bu faktörleri ortadan kaldıracak uygulamaları yapmak gözaltı torbalarının geçmesini sağlayacaktır. Bir doktora danışarak da vitamin tarzı tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir.

Gözaltı Şişliklerini Gidermek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Gözaltı şişliklerini gidermek için birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birincisi gözaltlarına soğuk kompres uygulamaktadır. Bu yöntemle, buzdolabında bekletilen soğutulmuş kaşıkların arka yüzleri ile şiş olan bölgeye kompres yapmak gerekmektedir. Soğuk kompresin, gözaltı şişliklerine uygulanma süresi ise maksimum 5 dakika olmalıdır.

Gözaltı şişliklerini gidermek için pratik olan yollardan biri de şiş olan bölgelere soğuk salatalık dilimleri koymaktadır. Gözlerin üzerine konan bu salatalık parçaları, gözaltı şişlerinin kısa sürede inmesini sağlamaktadır.

Aynı şekilde gözaltlarında problemli olan bölgelere poşet çay koymakta iyi gelmektedir. Gözaltı şişliklerinin inmesini kolaylaştıran bir diğer madde de kafein olmaktadır. Özellikle sabah kalkınca oluşan gözaltı şişliklerini gidermek için içilen bir fincan kahve fayda sağlamaktadır.

Gözaltı morluklarına, gözaltı şişliklerine ve gözaltı morluklarına karşı, gözaltlarına buğday yağı ile hafifçe masaj yapmakta kan akışını hızlandırarak, bu problemlerin ortadan kalkmasında etkili olmaktadır.

Yorum Gönder