Dipliner Nasıl Kullanılır?

Dipliner Nasıl Kullanılır?

Dipliner Nasıl Kullanılır?  

Dipliner, kullanılması el çabukluğu isteyen ürünlerden biridir. Ayrıca, el çabukluğu, dikkat ve yoğunlaşma ister. Eyeliner gibi o da zorlukla kullanılan makyaj malzemelerinden biridir. Çünkü, kullanılma kalınlığı, verdiği şekilde tüm ifadeyi baştan sona etkiler. Dipliner, likit eyeliner şeklinde de geçer ki, bunun dışında kalem ve jel şeklinde iki eyeliner çeşidi daha olduğu bilinmektedir. Genellikle, siyah rengi kullanılsa da farklı renkleri de mevcut bulunmaktadır.

Diplinerın ucunda incecik bir fırça bulunmaktadır. Bununla birlikte, sürülmesi için aşağıdaki tekniklerin uygulanması önerilmektedir:

  • Kirpiklerin kenarlarına, dip diye tabir ettiğimiz bölgeye uygulanan işleme göre, gözünüze rahatça görebileceğiniz bir ayna edinmeniz gerekir.
  • Ardından, başınızı dik tutup, gözünüzü iyice açarak, kenarından itibaren sürmeniz gerekmektedir.
  • Likit eyeliner olarak da bilinen bu ürün çabuk dağılabileceği için, ellerinizin titrememesi gereklidir. Ayrıca, göz şeklinize göre de bir stil belirlemeniz mühimdir. Gözün pınarlarını oluşturan kenarından (dış kesim), kenarına doğru uzayan kapak kısmına (iç kesim) uzayan kuyruğu yapmanız için, önce gözün orta kısmını sabitleyin. Oradan hareket ederek hem dışa hem de içe doğru, bir kerede hamlenizi gerçekleştirin.

Dipliner nasıl kullanılır diye özel bir merakınız varsa, denemelerini boş bir vaktinizde yapmanız mümkündür. Öncelikle, elleriniz alıştırmanızı tavsiye ederiz. Zira, ne kadar çok deneme yaparsanız, eliniz pratiklik elde eder. Refleksle bir seferde uygulama yapmayı öğrenebilirsiniz. Dipliner kullanırken, göz şeklinize de dikkat etmeniz elzemdir. Gözün üstünden çektiğiniz çizginin inceden kalına doğru bir geçiş yapması da gereklidir.

Dipliner Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dipliner, göz gibi hassas bir bölgeye yakın yerlere uygulandığı için önemlidir. Bu sebeple, hijyenik, dağılmayacak, çabuk kuruyan, mümkünse suya dayanıklı bir ürün almanız önemlidir. Ayrıca, dipliner fırçası da sağlam olmalıdır, dağılmamalıdır. Nitekim, eğer fırça dağılır, açılırsa bu sefer gözünüzün üstüne simetrik bir likit görüntüsü çekmeniz zorlaşır. İki göz arasındaki dengeyi de sağlayamayabilirsiniz. Bununla birlikte, kesinlikle dipliner ile uyumamanız gerekir. Gözünüzün üstünü ve çevresini temizleyecek bir bakım ürünü kullanmadan, makyajınızı temizlemeden hareket etmemeniz gerekir.

Yorum Gönder